Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Jak zabalit peníze na novou kuchyň

Na začátku bylo kamarádky netradiční svatební oznámení, obsahující kromě velmi vtipných textů také pokyny ohledně svatebních darů - prosbu o finanční dar na novou kuchyň. A protože byla zároveň vyhlášena soutěž o nejoriginálněji zabalené peníze, byla to výzva!

Vymyslela jsem kuchyň z papíru, bankovek a mincí a pustila se do práce. Protože jsem celý postup fotila, můžu se o něj s vámi podělit, třeba to někdo bude chtít zkusit taky.

Budeme potřebovat: krabičky různých velikostí, velký karton, čtyři dřevěné tyčky, malý kelímek, kus tapety, samolepicí tapetu s dekorem dřeva (nebo něco jiného čím polepíme kuchyňskou linku), bílý papír, vytištěný obrázek sporáku, kus lina nebo vytištěný dekor na podlahu, sirky nebo špejle (nebo něco jiného z čeho vyrobíme úchytky ke skříňkám), řezací podložku, skalpel (nebo odlamovací nožík či něco podobného na řezání kartonu a tapet), nůžky, oboustrannou lepicí pásku, tavnou lepicí pistoli, Herkules nebo jiné lepidlo na papír a tapety, štětec na lepidlo, pravítko, tužku, něco na výrobu ručiček k hodinám (já jsem použila staré struny na kytaru protože snoubenci jsou muzikanti), bankovky a mince.

Materiál a pomůcky potřebné k výrobě

Z velkého kartonu vyřízneme podlahu a stěny budoucí kuchyně, vyřízneme okno a slepíme karton dohromady tak, aby vzniknul roh. Okno nejprve oblepíme bílým papírem, abychom vytvořili rám, a poté stěny polepíme tapetou. Každou stěnu je vhodné po nalepení tapety zatížit a počkat než lepidlo zaschne, aby se karton po navlhčení lepidlem nezkroutil (nebo spíš aby se zkroutil co nejméně).

Polepování tapetou Polepování tapetou

Polepování tapetou Polepování tapetou

Na podlahu nalepíme kus lina nebo papír s vytištěnou dlažbou či jiným dekorem a opět zatížíme. Mezitím si polepíme krabičky-skříňky samolepicí tapetou (stačí přední stěnu a u krajních skříněk ještě boční stěnu) a přilepíme k nim úchytky. Z větších krabiček od sirek postavených na sebe můžeme vytvořit šuplíky. Krabičku představující sporák polepíme bílým papírem, na přední stranu přilepíme vytištěný obrázek sporáku a na horní stranu pomocí tavné lepicí pistole čtyři mince jako plotýnky. Mince předtím vyčistíme čističem na kovy nebo necháme chvíli máčet v octu s trochou soli.

Výroba kuchyně Výroba kuchyně

Z kartonu vytvoříme pracovní desku na linku, vyřízneme v ní otvor pro dřez a polepíme bílým papírem (můžeme použít i jinak dekorovaný papír nebo samolepicí tapetu). Do vyříznuté díry vložíme kelímek jako dřez a ze spodní strany ho zafixujeme pomocí tavné lepicí pistole. V krabičce, která bude představovat skříňku pod dřezem, vyřízneme v horní straně otvor.

Výroba kuchyně Výroba kuchyně

Ke krabičce představující stůl přilepíme tavnou lepicí pistolí dřevěné tyčky jako nohy a z bankovek vytvoříme ubrus. Spoje bankovek slepíme na spodní straně oboustrannou lepicí páskou a přilepíme na krabičku. Na boky krabičky nalepíme oboustrannou lepicí pásku a bankovky k nim přilepíme, aby ubrus splýval dolů.

Jednu bankovku složíme tak, aby vznikl čtvereček s portrétem, ze samolepicí tapety vytvoříme rámeček (případně můžeme použít dřívka od nanuků) a vyrobíme obrázek.

Z dalších dvou bankovek vytvoříme záclonku – složíme je podélně, nařasíme a slepíme oboustrannou lepicí páskou, ale zatím nesundaváme ochranný papír z druhé strany lepicí pásky. K padesátikoruně tavnou pistolí přilepíme ručičky ze starých strun, sirek nebo jiného materiálu tak, aby vznikly hodiny.

Výroba kuchyně Výroba kuchyně

Všechny krabičky-skříňky přilepíme oboustrannou lepicí páskou k podlaze i ke stěně a na ně přilepíme pracovní desku. Nohy stolu přilepíme k podlaze tavnou pistolí, aby se stůl při přenášení neposouval. Oboustrannou lepicí páskou nalepíme na okno záclonku z bankovky a na stěnu obraz. Jednu bankovku zohýbáme tak, aby vypadala jako visící utěrka, ve skladech slepíme oboustrannou lepicí páskou a přilepíme ke stěně. Tavnou pistolí přilepíme hodiny, zbytek peněz v mincích nasypeme do šuplíku a máme hotovo.

Hotová kuchyně Detaily kuchyně

Hotová kuchyně Hotová kuchyně Hotová kuchyně

Tedy, skoro hotovo... Ještě celý dárek zabalit - aby byl pěkně vidět, tak nejlépe do celofánu.

Hotová kuchyně zabalená do celofánu

Výroba této kuchyně je hodně časově náročná a nejde ji vyrobit najednou kvůli zasychání některých částí, určitě u ní strávíte několik večerů. V případě, že byste něco podobného chtěli vyrobit ode mne, bylo by to samozřejmě možné, ale také by to bylo finančně náročné - počítejte s cenou kolem 2000 Kč za práci + hodnota použitých bankovek a mincí (v tomto případě bylo použito 1000 Kč, ale samozřejmě jde zabalit i větší finanční obnos).

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli